Astana Boks Eldiveni

Ak Gençlik ve Spor

mucadelesporlari.com artık daha güncel bizi takip etmeye devam edin.

Forum Sayfamız İçin Tıklayınız
Sitene Ekle Haber Gönder

Mücadele Sporlarının Vazgeçilmez E-ticaret Sitesi

Çocukların Gelişimleri Açısından Spor

Yayınlanma Tarihi: 07 Ocak 2016 14:48

Yazarın Tüm Yazıları

Abdülhamit TOPÇU

Yapılan akademik araştırmalar özellikler 1,2,3, sınıfları kapsayan ilköğretimin 1. evresinde çocuklar için beden eğitiminin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte yapılan akademik çalışmaların büyük bir çoğunluğunda ise mevcut beden eğitimi müfredatı ve saatinin çocuklar için yeterli olmadığını göstermektedir.

kick-boks-ogrenme

Bu yaşta spor yapan çocuklar koordinasyon, denge, piskomotor gelişim gibi alanlarda gelişme göstermekle birlikte duygusal ve zihinsel anlamda da gelişme göstermektedir.

Bu açıdan bu yaş grubundaki çocukların yapılarına uygun spor dallarının bilinçli antrenörler tarafından düzenli olarak çalıştırılması çocuklarımız için hem çocukluk hemde ergenlik döneminde faydalı olacaktır.

Bunun yanında düzenli spor yapmanın serbest zaman olumlu ve iyi yönde kullanma alışkanlıklarının kazandırılmasına büyük katkı sağladığı da bilinmektedir.

mucadele-sporlari-1

Tüm bunlarla birlikte sporun bir alışkanlık haline gelmesi ve ömür boyu spor yaparak daha konforlu bir hayat sürülmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak durulması açısından küçük yaşlarda sporla ilişkili olmakta çocuklarımızın geleceği için oldukça önemlidir.

Sporun farklı bir çevrede gerçekleştirilmesi de çocuklar açısından farklı kültür ve sosyal gruplardan insanlarla bir araya gelmeye vesile olacak uzun vadede bu durum olayları yorumlamada daha geniş bir bakış açısında sahip olmaya yardımcı olacaktır.

   Yorum Ekle
   Ad Soyad :
   E-Posta :
   İçerik :
   Güvenlik
   guvenlik
   Yenile
   (Resimdeki kodu giriniz.)

   Etiket : Çocukların Gelişimleri Açısından Spor,

   DATMEDYA
   loader