Astana Boks Eldiveni

Ak Gençlik ve Spor

mucadelesporlari.com artık daha güncel bizi takip etmeye devam edin.

Forum Sayfamız İçin Tıklayınız
Sitene Ekle Haber Gönder

Mücadele Sporlarının Vazgeçilmez E-ticaret Sitesi

Avrupa Kulüpler Şampiyonası İstanbul’da

Yayınlanma Tarihi: 2 Kasım 2017 09:30

Yayınlanma Tarihi : 02.11.2017 - 17:15:58
Türkiye, 2018 Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’na evsahipliği yapacak.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) Başkanı Sakis Pragalos’u Atina’da bulunan ofisinde ziyaret etti. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette, 2018 Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’na İstanbul’u evsahipliği yapması kararı alındı. 2018 Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası, 06-09 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

WTE Başkanı Sakis Pragalos, Türkiye’nin bundan önce çok başarılı organizasyonlara imza attığını ve bu konuda büyük bir tecrübeye sahip olduğunu ifade etti. Pragalos, Türkiye’nin bu önemli şampiyonanın altından da başarıyla kalkacağına inandığını belirtti. Başkan Şahin ise, 2018 Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’nın, yine Şubat ayında düzenlenmesi planlanan 5. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nın hemen öncesinde gerçekleştirileceğini ifade ederek, sporculara 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda önemli puanlar kazanma imkanı sunduklarını vurguladı.

Başkan Şahin ve beraberindeki heyet,  ziyaretten sonra Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası’nın yapılacağı Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Larnaka şehrine geçti ve burada WTE Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. Toplantıya WTE Asbaşkanı Metin Şahin yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Oktay Duymaz ve Ali Sağırkaya da katıldı.

Toplantının ana maddesi başta Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası olmak üzere 2018 yılında yapılacak Avrupa şampiyonaları oldu. 2018 Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na Mayıs ayında Rusya’nın Kazan şehri evsahipliği yapacak. Toplantıda ayrıca Para-Taekwondo’nun Avrupa’da gelişimi masaya yatırılırken, Poomsae’nin yaygınlaştırılması için çalışmalar yapılmasına karar verildi.

Yakın Savunma - Mustafa UYAR

   Yorum Ekle
   Ad Soyad :
   E-Posta :
   İçerik :
   Güvenlik
   guvenlik
   Yenile
   (Resimdeki kodu giriniz.)

   Etiket : ,

   DATMEDYA
   loader