Astana Boks Eldiveni

Ak Gençlik ve Spor

mucadelesporlari.com artık daha güncel bizi takip etmeye devam edin.

Forum Sayfamız İçin Tıklayınız
Sitene Ekle Haber Gönder

Mücadele Sporlarının Vazgeçilmez E-ticaret Sitesi

Konya da Halk Bisiklet Yarışı

Yayınlanma Tarihi: 09 Haziran 2015 16:00

14 Haziran 2015 günü saat 10:30 da Türkiye Bisiklet Federasyonu Konya İl Temsilciliği, Konya Karatay Gençlik ve Spor Kulübü ve Oğuz ATA Gençlik ve Spor Kulübünün önderliğinde bisiklet halk yarışı düzenlenecektir.

 
Yarışın akabinde Konya halkına bisikleti sevdirme amaçlı küçük biri bisiklet gezisi de düzenlenecektir.
 
Bisiklet İl Temsilcisi Tevfik ERDOĞDU, Konya Karatay Gençlik ve Spor Kulübü Kulüp başkanı Mehmet ELMALI ve Oğuz ATA Gençlik ve Spor Kulübü Kulüp başkanı Abdülhamit TOPÇU yaptıkları yazılı basın açıklamasında, alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların her geçen gün toplumda yayıldığını bununla beraber sigara kullanımının çok düşük yaşlar seviyesinde olduğunu ve bu kötü alışkanlııklarla mücadele konusunda sporun büyük önemi olduğunu bildirdiler.
 
Organizatörler yaptıkları açıklamanın devamında bisiklet sporunun yaygın olduğu ülkelerde kalp damar hastalıkları, kolestrol, diabet, tansiyon gibi belli yaş üzerinde sık görülen  hastalıkların  minimum görüldüğüne işaret ettiler.
 
Konyamızın bisiklet yolları açısından ve fiziki şartlar açısından hem ulaşım hem de spor için bisiklet kullanımına uygun olduğu bu avantajların değerlendirilmesi gerektiği dikkat çekilen hususlar arasındaydı.
 
Bununla birlikte bu tip etkinliklerin belli periyotlarla tekrarlanarak toplumda bilinç oluşturmak hedeflendiği basın açıklamasında dikkat çeken başlıklardan bir tanesiydi.
Bisiklet Yarışı

Yakın Savunma - Mustafa UYAR

   Yorum Ekle
   Ad Soyad :
   E-Posta :
   İçerik :
   Güvenlik
   guvenlik
   Yenile
   (Resimdeki kodu giriniz.)

   Etiket : Konya da Halk Bisiklet Yarışı,

   DATMEDYA
   loader