Astana Boks Eldiveni

Ak Gençlik ve Spor

mucadelesporlari.com artık daha güncel bizi takip etmeye devam edin.

Forum Sayfamız İçin Tıklayınız
Sitene Ekle Haber Gönder

Mücadele Sporlarının Vazgeçilmez E-ticaret Sitesi

Güreş Dalında Bir Başarı Hikayesi

Yayınlanma Tarihi: 05 Aralık 2014 11:52

Oltu Taşından Rio Olimpiyatları’na Giden Yol

 

Eylül ayında Özbekistan’da gerçekleştirilen dünya şampiyonasında gümüş madalya kazanan milli güreşçi Yakup Gör, oltu taşından tespih yaparak başlayan hayatını Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak zirveye taşıyacağını ekledi.

Büyükler kategorisinde ikinci kez katıldığı dünya şampiyonasında kazandığı ikinciliğin de büyük bir başarı olduğunu belirten dünya ikincisi milli güreşçi Yakup Gör, bundan sonraki yıllarda mücadele edeceği Avrupa ve dünya şampiyonalarında altın madalya kazanacağını söyledi.

GÖR: “OLTU TAŞINI DEĞİL, RAKİPLERİMİ İPE DİZİYORUM”

Çocukluk hayatının Erzurum’da geçtiğini ve babasının oltu taşından tesbih yaparak kendilerine baktığını söyleyen Yakup Gör, “Ben de babamın yaptığı tespihleri pazarda satıyordum ve geçimimizi bu şekilde sağlıyorduk. Küçükken oltu taşlarını ipe diziyordum, şimdi ise rakiplerimi dize getiriyorum. 5 yaşında iken tesbih yapmaya başladım ama güreşe daha fazla yeteneğim olduğunu görünce o işi bıraktım. Bizim ailemizde sürekli güreş konuşulurdu ve bu ilgi beni güreşe sevk etti.” dedi

2015 yılının eylül ayında Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenecek dünya şampiyonasının olimpiyatlar için kalifikasyon niteliği taşıdığını hatırlatan Gör, burada kota alarak 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini belirtti.

 

Yakın Savunma - Mustafa UYAR

   Yorum Ekle
   Ad Soyad :
   E-Posta :
   İçerik :
   Güvenlik
   guvenlik
   Yenile
   (Resimdeki kodu giriniz.)

   Etiket : Güreşcinin Öyküsü, Bir Güreş Hikayesi, Nereden Nereye, Güreş, Yakup Gör,

   DATMEDYA
   loader