Astana Boks Eldiveni

Ak Gençlik ve Spor

mucadelesporlari.com artık daha güncel bizi takip etmeye devam edin.

Forum Sayfamız İçin Tıklayınız
Sitene Ekle Haber Gönder

Mücadele Sporlarının Vazgeçilmez E-ticaret Sitesi

AÇILIŞTA DUYGULU ANLAR

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 07:00

Sakarya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 16 ülkeden 1656 sporcunun katıldığı 4. Uluslararası Marmara Cup Karate Turnuvası'nın açılış seremonisi önceki gün yapıldı.

Bu yıl 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen turnuvanın açılışında duygulu anlar yaşandı. 15 Temmuz gecesi Ankara'daki karargah binasına ilk giden isimlerden biri olan Caner Dalkalı da turnuvaya davet edildi. Başkan Esat Delihasan, 15 Temmuz Gazisi Dalkalı'ya gösterdiği kahramanlıktan ötürü kupa ve madalya takdim etti.

Açılışta, şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Kurân-ı Kerim Tilâveti yapıldı. Turnuvaya destek veren isimlere de plaket verildi.

Turnuvayı yakından takip eden Federasyon Başkanı Esat Delihasan, "Çocuklarımızın gelişimi için ve 15 Temmuz'u unutmamak, unutturmamak adına iyi bir organizasyon gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum." dedi.

Tunuvaya katılımın yüksek olduğunu belirten Esat Delihasan, "Turnuvaya katılım oldukça fazla. Uluslararası olması ve 15 Temmuz'a denk gelmesi de çok anlamlı oldu. Çocuklarımızın ve özellikle sporcu gençliğinin bu olayı unutmaması gerekiyor. Hain darbe girişiminde ülkemizin, halkımızın ve Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradenin de unutulmaması lazım. Çok büyük bir mücadeleydi. İnşallah bundan sonra ülkemiz böyle imtihanlar yaşamaz. Birlik beraberliğe, birlikte yürümeye ihtiyacımız var. İnşallah vatanımız, milletimiz bu tür şeylerle karşılaşmadan birlikte güçlü bir şekilde ileriye yürür." ifadelerini kullandı. 

 

Yakın Savunma - Mustafa UYAR

   Yorum Ekle
   Ad Soyad :
   E-Posta :
   İçerik :
   Güvenlik
   guvenlik
   Yenile
   (Resimdeki kodu giriniz.)

   Etiket : ,

   DATMEDYA
   loader