Astana Boks Eldiveni

Ak Gençlik ve Spor

mucadelesporlari.com artık daha güncel bizi takip etmeye devam edin.

Forum Sayfamız İçin Tıklayınız
Sitene Ekle Haber Gönder

Mücadele Sporlarının Vazgeçilmez E-ticaret Sitesi

Büyük Taekwondo Federasyonu Türkiye'de

Yayınlanma Tarihi: 17 Ocak 2015 18:48

Dünya Taekwondo Federasyonu (WFT) Yönetim Kurulu, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda büyük önem taşıyan Grand Prix 2. Seri Müsabakaları’na Türkiye’nin ev sahipliği yapmasına karar verdi.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WFT) Yönetim Kurulu, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda büyük önem taşıyan Grand Prix 2. Seri Müsabakaları’na Türkiye’nin ev sahipliği yapmasına karar verdi.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WFT) Yönetim Kurulu Toplantısı, Tayland’ın başkenti Bangkok’da gerçekleştirildi. Ülkemizi  toplantıda, WTF Yönetim Kurulu Üyesi olan Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin temsil etti. Toplantıda WTF Denetleme Kurulu üyesi ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Ali Sağırkaya da yer aldı. Toplantıda, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda önemli puanlar dağıtan Grand Prix 2. Seri Müsabakaları’na Türkiye’nin ev sahipliği yapmasına oybirliğiyle karar verildi. Daha önce Eylül ayında Katar’da düzenlenmesi planlanan bu büyük organizasyona Samsun’un ev sahipliği yapması planlanıyor.

ŞAHİN: “ORGANİZASYONUN HAKKINI VERECEĞİZ”

Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Türkiye olarak bu önemli organizasyonun altından başarıyla kalkacaklarını söyledi. Başkan Şahin, “WTF Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ülkemiz için önemli bir karara imza atıldı. 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda en önemli organizasyonlardan olan Gran Prix müsabakalarının ikincisi oy birliğiyle ülkemize verildi. 2014 yılında ülkemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sport Accord Kogresi’nde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, WTF Başkanı  Chungwon Choue’yi kabul etmişti. Burada yapılan görüşmede Türkiye’nin böylesine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapma konusu benimsenmişti. Bu kararın alınmasında emeği geçen başta Başta Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ve WTF Başkanı Chungwon Choue olmak herkese teşekkür ediyorum. Grand Prix Müsabakaları, olimpiyat oyunları seviyesine çok yakın bir organizasyon. WTF tarafından olimpik sıkletlerde dünyanın en iyi isimleri bu organizasyona katılabiliyor. Bu turnuvayı en iyi şekilde organize ederek, ülkemizin organizasyon düzenleme kabiliyetine tüm dünyaya göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

WTF tarafından 2014 yılından itibaren olimpiyat oyunlarına katılım yolunda yapılan yeni düzenlemeyle birlikte, dünyada yıl içinde 3 Grand Prix serisi düzenlenirken, yıl sonunda ise Grand Prix Final Müsabakası gerçekleştiriliyor. Sporcular, Grand Prix serilerinde kıta şampiyonlarındaki kadar puan elde etme şansı yakalıyor. Türkiye, 3 Grand Prix serisinden ikincisine ev sahipliği yapacak. Grand Prix serilerinde kendi sıkletinin en iyi 32 sporcusu mücadele edebiliyor.  2015 yılı içinde Grand Prix serilerinin birincisine Rusya, üçüncüsüne ise İngiltere ev sahipliği yapacak. Grand Prix Final Müsabakası ise Meksika’da gerçekleştirilecek.

Yakın Savunma - Mustafa UYAR

   Yorum Ekle
   Ad Soyad :
   E-Posta :
   İçerik :
   Güvenlik
   guvenlik
   Yenile
   (Resimdeki kodu giriniz.)

   Etiket : Taekwondo Haberleri, Taekwondo Grand prix 2.Seri Müsabakaları Türkiyede, Taekwondo Büyük Müsabakalar, Taekwondo Olimpiyatları,

   DATMEDYA
   loader