mucadelesporlari.com artık daha güncel bizi takip etmeye devam edin.

Forum Sayfamız İçin Tıklayınız
Sitene Ekle Haber Gönder

Corelli Bisiklet Satış

KARATECİLERDEN DEMOKRASİ ŞEHİT VE GAZİLERİNE DESTEK

Yayınlanma Tarihi: 25 Ağustos 2016 09:00

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların aileleri ile gazilere destek olmak amacıyla düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehit ve Gazileri Türkiye Karate Kupası sona erdi. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, bu anlamlı turnuvaya destek veren herkese teşekkür etti.

Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonda  18 ilden yaklaşık 1500 sporcu; minik, yıldız ve ümit kategorilerinde mücadele etti.  Organizasyonda 76 kumite, 16 kata olmak üzere toplam 92 dalda madalyalar sahiplerini buldu.

Turnuvada 6 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazanan Şamiloğlu Karate İhtisas Spor genel klasmanda ilk sırayı alırken, Çeliktepe Kılıç Wado-Ryu Karate Spor Kulübü 5 altın, 3 gümüş, 6 bronz ile ikinciliği elde etti. 5 altın, 3 gümüş, 5 bronz ile Akbulut Gençlik Karate Spor Kulübü ve 5 altın, 1 gümüş, 3 bronz madalya ile Çekmeköy Karate Gençlik Spor genel klasmanda üçüncü oldu.

Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen turnuva için kurulan 14 tatami ise Türk karate tarihinde bir rekor olarak kayıtlara geçti.

ŞEHİTLER İÇİN KURÂN-I KERİM OKUTULDU

Şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan turnuvanın açılış seremonisinde Kurân kursu öğrencileri Necip Fazıl Belge ve Ahmet Emre Belge kardeşler tarafından darbe girişiminde şehit düşenler için Kurân-ı Kerim tilaveti yapıldı. Mevlit programının ardından sahneye gelen sanatçı Ercan Demir, darbe girişimi sonrası yazmış olduğu şarkıyı seslendirdi.

Turnuva boyunca katılım ücretleri ve yapılan bağışlar sonucunda 60 bin lira gelir sağlandı. Organizasyonda elde edilen tüm gelir, 15 Temmuz'da şehit olan vatandaşların aileleri ile gazilere destek amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Başbakanlık tarafından hazırlanan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın görevlendirildiği '15 Temmuz Dayanışma Kampanyası'na aktarılacak.

"Şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize destek olmaya çalıştık"

Turnuva hakkında değerlendirmelerde bulunan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, organizasyona destek veren tüm kulüp antrenörlerine teşekkür etti. Başkan Esat Delihasan, "15 Temmuz’da Türkiye, tarihinin en acı gecelerinden birini yaşadı. Yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve binlerce vatandaşımızın yaralanmasına neden olan darbe girişiminde milletimiz Türk'ün gücünü tüm dünyaya gösterdi. Bu turnuva ile, şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize destek olmaya çalıştık. Bu desteğimize gönülden yardım eden tüm antrenörlerimize, kulüplerimize ve idarecilerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Organizasyon sonunda Başkan Esat Delihasan, turnuvaya katılan tüm kulüp antrenörlerine teşekkür plaketi takdim etti.

 

TOPLU SONUÇLAR

 

2005 DOĞ 45 ERKEK MİNİKLER

1 Erdem Erkoç İstanbul

2 Fatih Uzun İstanbul

3 Fırat Mert Arıcan Uşak

3 Erman Özdemir İstanbul

2005 DOĞ. +50 KG ERKEK MİNİKLER

1 Ersel Kocadoğan Kırklareli

2 Kutay Gökalp Kocaeli
3 Efe Orhan Meşe İstanbul

3 Taner Seferoğlu İstanbul

2005 DOĞ. 35 ERKEK MİNİKLER

1 Enes Fatih Kurt İstanbul

2 Emirhan Durmuş Tekirdağ

3 Nuri Kılıç İstanbul

3 Yunus Emre Karataş Bursa

2005 DOĞ. 40 ERKEK MİNİKLER

1 Emirhan Yakup Tayar Bursa

2 Sinan Başsoy İzmir

3 Yiğitcan Koçak Bursa

3 Aybars Gül İstanbul

2005 DOĞ. 50 KG ERKEK MİNİKLER

1 Onur Gürbüz Kırklareli

2 Mustafa Berke Gezer Tekirdağ

3 Mehmet Tosun İstanbul

3 Devran Sever İstanbul

2005 DOĞ. KATA ERKEK MİNİKLER

1 Enes Durmuş Çelen İstanbul

2 Mert Deniz İzmir

3 Muhammet Onur Özen İstanbul

3 Melih Dural İstanbul

2006 DOĞ. +45 KG ERKEK MİNİKLER

1 Ayberk Ay İstanbul

2 Ahmet Berke Ertan Kocaeli

3 Ahmet Baha Öksüz İstanbul

3 Ege Doğaner İstanbul

2006 DOĞ. 30 ERKEK MİNİKLER

1 Burak Acar İstanbul

2 Bilal Karahan İstanbul

3 Furkan Gürbüz İstanbul

3 Baran Şiar Yılan İstanbul

2006 DOĞ. 35 ERKEK MİNİKLER

1 Berkalp Kahya Bursa

2 Furkan Sertel Kocaeli

3 Ö. Salih Toklu İstanbul
3 Muhammet Can Bursa

2006 DOĞ. 40 ERKEK MİNİKLER

1 Süleyman Aydemir Uşak

2 Barkın Efe Koca İstanbul

3 Mehmet Ayvacı İstanbul

3 Mustafa Pusat Levent Eskişehir

2006 DOĞ. 45 KG ERKEK MİNİKLER

1 Hasan Can Paçal İstanbul

2 Burkay Turgayhan Köseoğlu İstanbul

3 Emirhan Sabır İstanbul

3 Atakan Bora Taşkın İstanbul

2006 DOĞ. KATA ERKEK MİNİKLER

1 Muhammed Arif Kaya İstanbul

2 İsmail Dülgar İstanbul

3 Mehmmet B Topal İstanbul

3 Ayberk Ay İstanbul

2007 DOĞ. +40 KG ERKEK MİNİKLER

1 Kerem Balmumcu Kırklareli

2 Yasin Arda Oğuz İstanbul

3 Muhammed Emin Mengütay İstanbul

3 Sefa Mahmutçapaoğlu Tekirdağ

2007 DOĞ. 25 KG ERKEK MİNİKLER

1 Kerem Can Alay İstanbul

2 Ali Karaoğlan İstanbul

3 Muhammet Emin Salih Güleç Bursa

3 Arda Bakış İstanbul

2007 DOĞ. 30 KG ERKEK MİNİKLER

1 Mustafa İslam Oğrağlı İstanbul

2 Oğuzhan Demircan İstanbul

3 Muhammet Mustafa Ataman İstanbul

3 Alparslan Küçükaltun İstanbul

2007 DOĞ. 35 KG ERKEK MİNİKLER

1 Sezerhan Bayraktar İstanbul

2 Ersin Berat Özcan İstanbul

3 Semih Koyuncu Bursa

3 Ahmet Eren Demirhas İstanbul

2007 DOĞ. 40 KG ERKEK MİNİKLER

1 Emin Can İstanbullu İstanbul

2 Samet Çakır İstanbul

3 Yusuf Şahin İstanbul

3 Yusuf İslam Ermiş İstanbul

2007 DOĞ. KATA ERKEK MİNİKLER

1 Alparslan Küçükaltun İstanbul

2 Yusuf Batuhan Erdoğan İstanbul

3 Kaan Doğan İstanbul

3 Burak Türkyılmaz Bursa

2008 DOĞ. +40 KG ERKEK MİNİKLER

1 Ahmet Efe Külhan Kırklareli

2 Muhammet Nazım Şahintürk İstanbul

3 Yusuf Yusufoğlu İstanbul

3 Deniz Özkan Tekirdağ

2008 DOĞ. 25 KG ERKEK MİNİKLER

1 Timur Döğer İstanbul

2 Samed Koçak İstanbul

3 Eren Yasin Abay İstanbul

3 Erkan Karata İstanbul

2008 DOĞ. 30 KG ERKEK MİNİKLER

1 Yusuf Türkmen Uşak

2 Osman Burak Keleş İstanbul

3 Furkan Korhan İstanbul

3 Kağan Aslan İstanbul

2008 DOĞ. 35 KG ERKEK MİNİKLER

1 Furkan Çeliktenyıldız İstanbul

2 Efe Aydın Uşak

3 Ahmet Mert Karakaş Isparta

3 Salih Nergiz Bursa

2008 DOĞ. KATA ERKEK MİNİKLER

1 Kaan Aslan İstanbul

2 Osman Burak Keleş İstanbul

3 Rafet Ege İnan Uşak

3 Emirhan Aras Mercan İstanbul

2009 DOĞ. 20 KG ERKEK MİNİKLER

1 Muhammed Hüseyin Taştan İstanbul

2 İsmailefe Fidan İstanbul

3 Özcan Efe Bursa

3 Yasin Yiğit Erdem Bolu

2009 DOĞ. 25 KG ERKEK MİNİKLER

1 Abdülsamet Şahin İstanbul

2 Hasan Ilgaz Demir İstanbul

3 Ahmet Hasan İkitimur İstanbul

3 Arda Kızılaslan İstanbul

2009 DOĞ. 30 KG ERKEK MİNİKLER

1 Mümin Berk Keleş İstanbul

2 Muhammed Eren Yaman İstanbul

3 Mustafa Kemal Pehlivan İstanbul

3 Abdulkerim Buğra Köseoğlu İstanbul

2009 DOĞ. 35 KG ERKEK MİNİKLER

1 Yağız Demirel İstanbul

2 Ahmet Eren Eser İstanbul

2009 DOĞ. KATA ERKEK MİNİKLER

1 Hilmi Efe Özenoğlu Bursa

2 Muhammed Ali Özcan Ankara

3 Berat Fazlı Tuğlu İstanbul

3 Mümin Berk Keleş İstanbul

2005 DOĞ. +47 KG BAYAN MİNİKLER

1 Sude Tüysüz Kırklareli

2 Betül Ebrar Yılmaz Ankara

3 Sudenaz Dedeler İstanbul

2005 DOĞ. 30 BAYAN MİNİKLER

1 Rabia Aslan İstanbul

2 Nisan Aysu Kesgin İstanbul

3 Nazar Demirişleyen Bursa

3 İrem Yurtdaş İzmir

2005 DOĞ. 37 KG BAYAN MİNİKLER

1 Nisa Sazak İstanbul

2 Serra Melis Gider Kocaeli

3 Şule Zeynep Arslan İstanbul

3 Beyza Yurtdaş İzmir

2005 DOĞ. 42 KG BAYAN MİNİKLER

1 Bilge Ülkü Tekirdağ

2 Ayça Lara Daşdemir İzmir

3 Güldeniz Koca Adana

3 Ebru Düzgüner Tekirdağ

2005 DOĞ. 47 KG BAYAN MİNİKLER

1 Hacer Arslan İstanbul

2 Ilgın Işık Yılmaz İstanbul

3 Yağmur Altay Tekirdağ

3 Öykü Arslan İstanbul

2005 DOĞ. KATA BAYAN MİNİKLER

1 Şule Zeynap Arslan İstanbul

2 Yağmur Çetin Tekirdağ

3 Sudenaz Adaber Adana

3 Hilal Nisa Şentürk Eskişehir

2006 DOĞ. +40 KG BAYAN MİNİKLER

1 Demet İlayda Öztekin İstanbul

2 Berra Demirtürk Kocaeli

3 Eda Nur Kölemenoğlu Tekirdağ

3 Zehra Dinçer İstanbul

2006 DOĞ. 25 BAYAN MİNİKLER

1 Mensure Beyazit İstanbul

2 Beyza Üstüntaş Kırklareli

3 Kübra Cansu Naz Ukan İstanbul

3 Nilay İrva Ulufer İstanbul

2006 DOĞ. 30 BAYAN MİNİKLER

1 Işıl Gül İstanbul

2 Mercan Meriç Deniz İstanbul

3 Elif Şişmanoğlu İstanbul

3 Y. Nazlıcan Başar İstanbul

2006 DOĞ. 35 BAYAN MİNİKLER

1 Azra Çakır Kocaeli

2 Betül Zehra Kara İstanbul

3 İrem Naz Çeliköz İstanbul

3 Aysima Gül İstanbul

2006 DOĞ. 40 KG BAYAN MİNİKLER

1 Hatice Kozaklı Uşak

2 Sıla Harputluoğlu İstanbul

3 Enise Nur Sandıkçı İstanbul

3 Elif Zeynep Kutluay İstanbul

2006 DOĞ. KATA BAYAN MİNİKLER

1 Elif Yurten İstanbul

2 Demet İlayda Öztekin İstanbul

3 Rumeysa Çakır Ankara

3 İrem Naz Çeliköz İstanbul

2007 DOĞ. +40 KG BAYAN MİNİKLER

1 İrem Nur Cünedioğlu İstanbul

2 Irmak Taşdemir İstanbul

3 Esin Çoşar İstanbul

2007 DOĞ. 25 KG BAYAN MİNİKLER

1 Ceylinaz Koşucu İstanbul

2 Betül Elif Baş İstanbul

3 Habibe Berrak Çakır İstanbul

3 Ravzanur Büyüktaş İstanbul

2007 DOĞ. 30 KG BAYAN MİNİKLER

1 Nurefşan Coşkun İstanbul

2 Miraysu Sinar İstanbul

3 Ezgi Aslan İstanbul

3 Burçin Nisa Can Sakarya

2007 DOĞ. 35 KG BAYAN MİNİKLER

1 Betül Terzioğlu İstanbul

2 Tuğçe Bilginsoy İstanbul

3 Berra Kılınçarslan Isparta

3 Halime Çolak İstanbul

2007 DOĞ. 40 KG BAYAN MİNİKLER

1 Hayrunnisa Kalkan İstanbul

2 Yağmur Naz Civitoğlu İstanbul

3 Eylül Sever İstanbul

3 Ayşe Yıldırım İstanbul

2007 DOĞ. KATA BAYAN MİNİKLER

1 Armina Erkan İstanbul

2 Tuğçe Bilgiinsoy İstanbul

3 Ece Aydoğmuş Eskişehir

3 Berra Deniz İstanbul

2008 DOĞ. +40 KG BAYAN MİNİKLER

1 Sümeyye Kölemenoğlu Tekirdağ

2 Şeyma Yeğit Sakarya

2008 DOĞ. 25 KG BAYAN MİNİKLER

1 Duru Azra Türkmen İstanbul

2 Defne Eda Yıldırım İstanbul

3 Beyza Yege İstanbul

3 Pınar Başaran İstanbul

2008 DOĞ. 30 KG BAYAN MİNİKLER

1 Gözde Baydemir İstanbul

2 Zeynep Ayhan İstanbul

3 İlayda Tavacı İstanbul

3 Öykü Can İstanbul

2008 DOĞ. 35 KG BAYAN MİNİKLER

1 Melisa Kurdoğlu İstanbul

2 P. Zeynep Elek Bursa

3 Yağmur Halıcı İstanbul

3 Gökce Nisa Kaplan İstanbul

2008 DOĞ. 40 KG BAYAN MİNİKLER

1 Müslüme Gültaş İstanbul

2 Medine Dila Şirin İstanbul

2008 DOĞ. KATA BAYAN MİNİKLER

1 Sude Yalçınkaya İzmir

2 Saliha Hacer Akbulut İstanbul

3 Elif Berra Yılmaz İstanbul

3 Sudenur Karaca İstanbul

2009 DOĞ. 20 KG BAYAN MİNİKLER

1 Yağmur Eker İstanbul

2 Irmak Erakman İstanbul

3 Elif Naz Güneş İstanbul

3 Alara Akbaş İstanbul

2009 DOĞ. 25 KG BAYAN MİNİKLER

1 Fatma Nur Kozaklı Uşak

2 Efsa Nur Daniç İstanbul

3 Nejla Üstünbaş İstanbul

3 Yağmur Sırtıkara İstanbul

2009 DOĞ. 30 KG BAYAN MİNİKLER

1 Hayrunisa Gümüş İstanbul

2 Elif İrem Süzen İstanbul

3 Ecem Naz Koçak İstanbul

3 Duru Fidan İstanbul

2009 DOĞ. KATA BAYAN MİNİKLER

1 Ela Sancak İzmir

2 Duru Fidan İstanbul

2003 DOĞ. +70 KG ERKEK YILDIZLAR

1 İsa Merih Dikme Tekirdağ

2 Mehmet Enes Şahin Düzce

2003 DOĞ. 45 ERKEK YILDIZLAR

1 Burak Topuz İstanbul

2 Emircan Akdana İstanbul

3 Furkan Korkmaz İstanbul

3 Mehmet Nalbant İstanbul

2003 DOĞ. 52 KG ERKEK YILDIZLAR

1 Ahmet Hakan Gül İstanbul

2 Alper Ülkü Tekirdağ

3 Ahmet Hamdi Sevinç İstanbul

3 Ahmet Bulut Kocaeli

2003 DOĞ. 57 KG ERKEK YILDIZLAR

1 Alper Gürsaç Ankara

2 Erkay Alataş İstanbul

3 Yiğit Can İstanbul

3 İsa Utku Dursunoğlu İstanbul

2003 DOĞ. 63 KG ERKEK YILDIZLAR

1 Olcay Sezer Sakarya

2 Obada İrshid Palestınıan

3 Tayyip Arslan Tekirdağ

3 Enes Talha Sandıkçı İstanbul

2003 DOĞ. KATA ERKEK YILDIZLAR

Derece Adı Soyadı Bölge

1 ÖMER ALİ YANAZ İSTANBUL

2 SELİM PAK ANKARA

3 YUNUS EMRE SOFUOĞLU İSTANBUL

3 YUSUF ZİYA YÜCEUR İSTANBUL

2004 DOĞ. +55 KG ERKEK YILDIZLAR

1 Emirhan Duman İstanbul

2 Şahin Kamacı İstanbul

3 Alperen Samanci İstanbul

3 Kadir Furkan Genç Bursa

2004 DOĞ. 40 ERKEK YILDIZLAR

1 Ekrem Ömer Gül İstanbul

2 Ömer Faruk Yürür İstanbul

3 Abdul Samet Köse Kırklareli

3 Alparslan Özdemir İstanbul

2004 DOĞ. 45 ERKEK YILDIZLAR

1 Musa Güler İstanbul

2 Emre Güngör Uşak

3 Furkan İpek İstanbul

3 Bora Karaçeper İstanbul

2004 DOĞ. 50 KG ERKEK YILDIZLAR

1 Halil İbrahim İbrahimoğlu İstanbul

2 Zeynel Atmaca İstanbul

3 Demir Kandemir İstanbul

3 Mert Çelik İstanbul

2004 DOĞ. 55 KG ERKEK YILDIZLAR

1 İsmail Baran Tuncer Bursa

2 Yunus Emre Kendirci İstanbul

3 Murat Bayraktar İstanbul

3 Yaşar Alp Doğan Ankara

2004 DOĞ. KATA ERKEK YILDIZLAR

1 Onur Çot İstanbul

2 Hasan Celal Yıldırım İstanbul

3 Selim Ferhat Kırtı İstanbul

3 Yusuf Kerim Hançerli İstanbul

2003 DOĞ. +54 KG BAYAN YILDIZLAR

1 Meral Taşdemir İstanbul

2 Tuanna Şeker Bursa

3 Rana Ateş İstanbul

3 Tuana Taşgın İstanbul

2003 DOĞ. 40 BAYAN YILDIZLAR

1 Dicle Beyazıt İstanbul

2 Melike Altun İstanbul

3 Merve Ertuğ Kocaeli

3 Revna Hotan İstanbul

2003 DOĞ. 47 KG BAYAN YILDIZLAR

1 Alara Yıldız İstanbul

2 Asiye Tuna Deniz İstanbul

3 Dilnovoz Muratova İstanbul

3 Beyzanur Pala Bursa

2003 DOĞ. 54 KG BAYAN YILDIZLAR

1 Deniz Kaya İstanbul

2 Büşra Temiz İstanbul

3 Sude Bayıroğlu İstanbul

3 Cansu Melek Aslanoğlu İstanbul

2003 DOĞ. KATA BAYAN YILDIZLAR

1 Şule Azra Akbulut İstanbul

2 Sude Aslan İstanbul

3 Damla Zengin İstanbul

3 Ceren Cemile Önaldı İstanbul

2004 DOĞ 42 KG BAYAN YILDIZLAR

1 İrem Çelik Ankara

2 Tuğçe Zengin Isparta

3 Eylül Mina Erkaptan İstanbul

3 Eslem Rana Savaş Kocaeli

2004 DOĞ. +47 KG BAYAN YILDIZLAR

1 Sudenur Aksoy İstanbul

2 Büşra Ceylan İstanbul

3 Ayşe Tuana Özcan İstanbul

3 Burcu Keskin İstanbul

2004 DOĞ. 35 BAYAN YILDIZLAR

1 Çıdam Levent Eskişehir

2 Selinay Ilgazlar Eskişehir

3 Aleyna Kırcan İzmir

3 Kübra Çavuşoğlu İstanbul

2004 DOĞ. 47 KG BAYAN YILDIZLAR

1 Sueda Özdemir Kocaeli

2 Elif Sude Dorukoğlu İstanbul

3 Sıla Paşali İstanbul

3 Ayşe Çelen İstanbul

2004 DOĞ. KATA BAYAN YILDIZLAR

1 İrem Çelik Ankara

2 Sudenaz Öner Tekirdağ

3 Beren Sude Koşar İstanbul

3 Işıl Özçelik İstanbul

+70 KİLO ERKEK ÜMİTLER

1 Hasan Arslan İstanbul

2 Mert Emirhan Akar İstanbul

3 Fedai Tarim İstanbul

3 Eren Gider Kocaeli

52 KİLO ERKEK ÜMİTLER

1 Yiğit Ali Yılmaz Kocaeli

2 Harun Durdağı İstanbul

3 Buğrahan İmamoğlu İstanbul

3 İbrahim Talha Geçgel İstanbul

57 KİLO ERKEK ÜMİTLER

1 Emirhan Demirci İstanbul

2 Muhammed Emin Güntekin Sakarya

3 Murat Kahraman İstanbul

3 Ensar Zengin İstanbul

63 KİLO ERKEK ÜMİTLER

1 Yusuf İşçi İstanbul
2 Muhammed Bilal Sapanca Sakarya

3 Ömer Faruk Güngör İstanbul

3 Bahadır Yıldız Sakarya

70 KİLO ERKEK ÜMİTLER

1 Enes Bulut Kocaeli

2 Mazhar Taşlıoğlu İstanbul

3 Furkan Çetin İstanbul

3 Uğur Burak Özgündüz Tekirdağ

KATA ERKEK ÜMİTLER

1 Uğur Burak Özgündüz Tekirdağ

2 Muhammed Tunahan Sefa İstanbul

3 Enes Karahan İstanbul

3 Enes Özdemir Ankara

+54 KİLO BAYAN ÜMİTLER

1 Hira Nur Kasatura İstanbul

2 Simge Yücel İstanbul

3 Sidra Buket Destegül Tekirdağ

3 Selin Şen İzmir

47 KİLO BAYAN ÜMİTLER

1 Fatma Naz Yenen Kocaeli

2 Semina Zeynep Özdemir İzmir

3 Beyza Atakan İstanbul

3 Sedef Sarı İstanbul

54 KİLO BAYAN ÜMİTLER

1 Sevcan Uçar Kocaeli

2 Elif Diri Sakarya

3 Merve Koyuncu İstanbul

3 Berre Nur Bek İstanbul

KATA BAYAN ÜMİTLER

1 Damla Pelit Ankara

2 Ayça Altınbaş İstanbul

3 Ebrunur Ilık İzmir

3 Emine Kaplan Ankara

Konya Kick Boks

      Yorum Ekle
      Ad Soyad :
      E-Posta :
      İçerik :
      Güvenlik
      guvenlik
      Yenile
      (Resimdeki kodu giriniz.)

      Etiket : ,

      DATMEDYA
      loader